Montaż rekuperacji

Instalacja wentylacji z rekuperacją w domach jednorodzinnych – Instalacja wentylacji z odzyskiem ciepła, Kraków i okolice

Kompleksowy montaż rekuperacji

Systemu odzyskiwania ciepła z wentylacji domowej.

Pojęcie rekuperacji stosowane jest w odniesieniu do systemu wentylacji mechanicznej, w którym wymiennik ciepła umożliwia odzysk dużej części ciepła z powietrza usuwanego z pomieszczeń (głownie kuchni, łazienki, pralnia czy garderoby) i ogrzania nim świeżego powietrza z zewnątrz nawiewanego do pozostałych pokoi i pomieszczeń.

W przeciwieństwie do wentylacji tradycyjnej system ten działa równie skutecznie przez cały rok, gwarantując niezależną od temperatury i warunków panujących na zewnątrz wymianę powietrza w budynku. Poza gwarancją wymiany zanieczyszczonego i wilgotnego powietrza na świeże, wentylacja mechaniczna pozwala również oczyścić powietrze, które dostarczane jest do pomieszczeń, z zanieczyszczeń i alergenów, co zdecydowanie podnosi komfort mieszkańców. Montaż systemu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła poza bezsprzecznym wpływem na podniesienie komfortu, dzięki odzyskowi ciepła z powietrza wyciąganego z pomieszczeń, ma również bezpośredni wpływ na oszczędności związane z ogrzewaniem budynku. Wszystko to sprawia, że system ten jest niezbędnym elementem domu energooszczędnego i pasywnego.


Oferujemy Państwu kompleksowy montaż systemu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Usługa nasza poza dostawą i montażem niezbędnych elementów obejmuje również przygotowanie projektu (jeżeli inwestor takim nie dysponuje), wykonanie niezbędnych pomiarów i ustaleń podczas wizyty w budynku, uruchomienie i regulację systemu oraz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Decydując się na wybór firmy montującej system wentylacji mechanicznej z rekuperacją należy pamiętać, że właściwy dobór elementów oraz ich montaż są podstawą jego prawidłowego działania, który przełoży się nie tylko na większy komfort użytkowników, ale również przyczyni do znacznych oszczędności. Mając na uwadze ten fakt oraz opinie naszych dotychczasowych klientów z pełną odpowiedzialnością polecamy się, jako wykonawca godny zaufania.

Niezawodność

Długoletnia praktyka oraz setki wykonanych projektów są gwarancją doświadczenia naszego zespołu, potwierdzonego licznymi referencjami.

Kadra

Posiadamy fachowców z wieloletnim stażem pracy, którzy dysponują licznymi kwalifikacjami zarówno w kwestii montażu rekuperacji  oraz jej serwisowania.

Konsultacje

Do Państwa dyspozycji pozostają nasi wykwalifikowani konsultanci, którzy z przyjemnością przybliżą Państwu szczegóły dotyczące wszelkich wątpliwych aspektów dotyczących rekuperacji.

Gwarancja

Poza wykonawstwem systemu rekuperacji oferujemy również Państwu usługi gwarancyjne oraz pogwarancyjne dotyczące montowanych przez nas systemów odzyskiwania ciepła.

Mieszkają Państwo w mieście Kraków lub okolicach?

Zapraszamy do naszego biura: ul. Warszawska 13, 32-086, Węgrzce, k. Krakowa. Chętnie doradzimy i odpowiemy na wszystkie pytania.
Jak działa rekuperacja?

Jak działa rekuperacja?

Rekuperacja to system mechanicznego odzyskiwania ciepła dzięki dwukierunkowemu przepływowi niemieszającego się powietrza zużytego z wnętrza budynku i świeżego zewnętrznego. Ten mechanizm pozwala na eliminację patogenów, zanieczyszczeń a dodatkowo ogrzanie oraz nawilżenie. Wpływa tym samym na poprawę komfortu życia, polepszenie stanu zdrowia oraz redukcję kosztów przeznaczonych na ogrzewanie. 
Czytaj więcej
Zalety montażu rekuperacji

Zalety montażu rekuperacji

System wentylacji oparty na mechanizmie rekuperacji jest obecnie najlepszym rozwiązaniem na ryku. Mechanizm ten pozbawiony jest wad, a ilość jego zalet przekona najbardziej wymagającego klienta.  Oto kilka z nich: redukcja kosztów, czyste powietrze pozbawione nieprzyjemnych zapachów, brak alergenów, patogenów i licznych drobnoustrojów.
Czytaj więcej
Koszty montażu rekuperacji

Koszty montażu rekuperacji

Instalacja wentylacji z zastosowaniem rekuperacji wiąże się z kwotą przeznaczoną na jego montaż oraz późniejsze serwisowanie i skutki eksploatacji. Kluczową kwestię stanowi wybór serca systemu, czyli centrali, sposób jej regulowania oraz typ kanałów wentylacyjnych jakimi będzie rozprowadzane cyrkulujące powietrze.
Czytaj więcej
Mają Państwo Pytania?
Zapraszamy do kontaktu, chętnie na nie odpowiemy.
Infolinia:
600-290-220,  12 285-91-90
Biuro czynne:
7:00 - 16:00, PN-PT
venteco.com - centrum rekuperacji
Jesteśmy firmą z Krakowa zajmującą się kompleksowym montażem rekuperacji — energooszczędnej wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.
Nieprzerwanie od 1995 roku.
Projekt: Mateusz Lechowicz/ Realizacja: Maciej Rajda