Koszty montażu rekuperacji

Koszty montażu rekuperacji

Instalacja wentylacji z zastosowaniem rekuperacji wiąże się z kwotą przeznaczoną na jego montaż oraz późniejsze serwisowanie i skutki eksploatacji. Kluczową kwestię stanowi wybór serca systemu, czyli centrali, sposób jej regulowania oraz typ kanałów wentylacyjnych jakimi będzie rozprowadzane cyrkulujące powietrze. Optymalnie dopasowany rekuperator powinien mieć rozmiary adekwatne do wielkości budynku, ponieważ tylko wtedy możliwa jest najbardziej efektywna i oszczędna praca urządzenia. Wzrost wydatków może nastąpić w sytuacji powiększenia mechanizmu o nowe części składowe takie jak gruntowny wymiennik temperatury, element chłodzący bądź jonizator. Koszty te początkowo podnoszące całą kwotę, w późniejszym czasie przyczyniają się do zwiększenia komfortu użytkowania mechanizmu oraz obniżenia wydatków związanych z eksploatacją.

Koszty inwestycyjne

System instalacji rekuperacji jest wyceniany dla każdego domu indywidualnie. Cena zależy od wielkości domu, ilości i rodzajów pomieszczeń oraz od ilości kondygnacji. Zawiera ona:

- cenę rekuperatora wraz ze sterownikiem,

- cenę za materiały instalacyjne: kanały, kształtki, izolację, taśmę, elementy montażowe,

- cenę za osprzęt wentylacyjny: anemostaty, przepustnice, czerpnię, wyrzutnię, tłumiki akustyczne,

- cenę za montaż, uruchomienie i regulację instalacji.

Cena za instalacje może zawierać również kwotę za dodatkowe elementy systemu takie jak: jednostka chłodząca, nagrzewnica wtórna, czujniki CO i wilgotności, jonizator, filtr węglowy.

Koszty eksploatacyjne

Pod tym pojęciem ukryte są koszty wymiany filtrów (co dwa-trzy miesiące), energii elektrycznej oraz przeglądy serwisowe.

Oszacuj kwotę dotyczącą Twojego projektu

  • Przewidywany koszt montażu:
  • Przypuszczalny spadek kosztów wynikający ze zmniejszenia kominów, nawiewników, grzejników:
  • Szacowany czas zwrotu:

Wydatki związane z zastosowaniem rekuperacji i mechanicznym odzyskiwaniem ciepła obejmują sumy przeznaczone na wymianę filtrów oraz wykorzystaną energię elektryczną. Istotną kwestię stanowi fakt, iż stosunek energii zużywanej do pozyskiwanej wynosi blisko 1:40.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

MAJĄ PAŃSTWO PYTANIA?
Zapraszamy do kontaktu, chętnie na nie odpowiemy.
Infolinia:
600-290-220,  12 285-91-90
Biuro czynne:
7:00 - 16:00, PN-PT
venteco.com - centrum rekuperacji
Montaż wentylacji z zastosowaniem rekuperacji, klimatyzacja w budynkach mieszkalnych oraz przemysłowych.
Nieprzerwanie od 1995 roku.
Projekt: Mateusz Lechowicz/ Realizacja: Maciej Rajda