Dystrybucja powietrza w rekuperacji

Dystrybucja powietrza w rekuperacji

Ważnym elementem każdej instalacji wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła są kanały, którymi powietrze wdmuchiwane jest do pomieszczeń oraz z nich usuwane. Wybór odpowiednich kanałów dystrybuujących powietrze gwarantuje prawidłową i cichą pracę instalacji. W ofercie naszej posiadamy tradycyjne kanały SPIRO wykonane z blachy ocynkowanej oraz nowoczesne rozwiązania w postaci kanałów z tworzywa sztucznego. W zależności od wymagań inwestora służymy pomocą w doborze kanałów, które nie tylko zapewnią właściwą pracę instalacji, ale dadzą także możliwość ich łatwego ukrycia w bryle budynku.

System kanałów Spiro

System kanałów Spiro

Sztywne kanały SPIRO cechują się wysoką wytrzymałością oraz odpornością na czynniki mechaniczne, a także małymi oporami przepływu. Zaletą tego rozwiązania jest również cena i dobre wygłuszenie instalacji. Kanały tego typu wykonane są z blachy ocynkowanej i wymagają zastosowania izolacji. Z uwagi na większe średnice, w jakich występują, konieczna jest ich zabudowy płytami GK.

System kanałów PE-Flex

System kanałów PE-Flex

Kanały wentylacyjne PE-FLEX® to dwuwarstwowe, wewnętrznie gładkie przewody wykonane z charakteryzującego się wysoką higienicznością tworzywa PE-HD. Odznaczają się one wysoką wytrzymałością obwodową i dzięki swej dużej elastyczności mogą być układane w dowolnych łukach na lub pod stropem betonowym. Kanały te występują w średnicach zewnętrznych 50, 75, 90 i 110mm. Do niewątpliwych zalet tego produktu zaliczyć można: bezwonność, powłokę antygrzybiczną i antybakteryjną, możliwość czyszczenia, możliwość bezpośredniego ułożenia na betonie, niskie opory powietrza i wysokie tłumienie hałasu (dzięki temu niższe pobory prądu przez wentylatory), łatwość montażu i niską wagę.

System kanałów Infloor Zehnder

System kanałów Zehnder INFLOOR/ONFLOOR

System kanałów do dystrybucji powietrza Zehnder InFloor/OnFlor to rozwiązanie idealne do stosowania w nowym budownictwie, ponieważ kanały przewidziane są do montażu w podłożu. Tym samym rozwiązanie to nadaje się optymalnie dla każdego nowego projektu. Kanały wyposażone są w ochronną warstwę Clinside®. Zehnder InFloor/OnFloor charakteryzuje się minimalną ingerencją w bryłę budynku, szybkim montażem, łatwą obsługą, perfekcyjnym funkcjonowaniem i najwyższą efektywną wymianą powietrza.
MAJĄ PAŃSTWO PYTANIA?
Zapraszamy do kontaktu, chętnie na nie odpowiemy.
Infolinia:
600-290-220,  12 285-91-90
Biuro czynne:
7:00 - 16:00, PN-PT
venteco.com - centrum rekuperacji
Dystrybucja powietrza w rekuperacji. W ofercie posiadamy kanały SPIRO wykonane z blachy ocynkowanej oraz nowoczesne w postaci kanałów z tworzywa sztucznego.
Nieprzerwanie od 1995 roku.
Projekt: Mateusz Lechowicz/ Realizacja: Maciej Rajda
Szybka wycena