Filtry do rekuperatorów, chłodnice, nagrzewnice, jonizatory powietrza

Filtry do rekuperatorów, chłodnice, nagrzewnice, jonizatory powietrza

Decydując się na montaż systemu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła należy mieć na uwadze, że system ten w zależności od indywidualnych potrzeb oraz modelu zamontowanego rekuperatora wyposażony może być w dodatkowe akcesoria, które zdecydowanie poprawią komfort jego użytkowania. Do urządzeń takich zaliczyć na pewno można chłodnice i nagrzewnice kanałowe, odpowiedniej klasy filtry tradycyjne i węglowe oraz jonizatory powietrza. Klientom naszym oferujemy pomoc w doborze urządzeń, montaż, których sprawi, że cały system działał będzie zgodnie z ich oczekiwaniami. 

Filtry do rekuperatorów

Filtry do rekuperatorów

Bardzo ważnym elementem każdego rekuperatora są zamontowane w nim filtry, które decydują bezpośrednio o jakości powietrza nadmuchiwanego do pomieszczeń. Regularna kontrola stanu filtrów (przynajmniej raz na trzy miesiące) oraz wymiana, kiedy są zabrudzone, gwarantuje nie tylko prawidłowe działanie systemu wentylacyjnego bez obniżenia jego wydajności, ale również przekłada się na komfort mieszkańców.  Standardowo rekuperatory wyposażone są w filtry klasy EU4, które zamienić można na filtry EU7 o podwyższonym stopniu filtracji. W przypadku właściwego doboru wydajności rekuperatora zamontować w nim można również bardzo skuteczne filtry HEPA.
Filtry węglowe

Filtry węglowe

Filtry węglowe montowane bezpośrednio przed rekuperatorem mają za zadanie poprawę jakości powietrza zewnętrznego poprzez absorbcję znajdujących się w nim substancji chemicznych. Filtry te szczególnie sprawdzają się tam gdzie występuje problem smogu, ponieważ są w stanie wyeliminować z powietrza szkodliwy pył oraz związki chemiczne sprawiając, że powietrze, którym oddychamy staje się naprawdę czyste. Filtry węglowe polecamy również dla osób szczególnie wrażliwych na zapachy przedostające się z zewnątrz do pomieszczeń.
Chłodnice

Chłodnice

Elementami, które podnoszą komfort użytkowania systemu wentylacji mechanicznej z rekuperacją w okresie z wysoką temperaturą panującą na zewnątrz są chłodnice kanałowe. Urządzenia te składają się z chłodnicy montowanej na kanale nawiewnym oraz, analogicznie jak w systemach klimatyzacji, z jednostki zewnętrznej (agregatu). Temperatura przepływającego przez chłodnicę powietrza zostaje obniżona i w okresach, kiedy na zewnątrz mamy do czynienia z falą upałów, po wdmuchaniu do pomieszczeń podnosi komfort termiczny. Niestety chłodnica nie może być traktowana jako zamiennik dla systemu klimatyzacji ponieważ nie jest ona w stanie zapewnić takiego stopnia schłodzenia powietrza jak klimatyzator.
Jonizatory

Jonizatory

Systemy oczyszczająco-jonizujące do wentylacji. Celem podniesienia komfortu użytkowania systemu rekuperacji jest skorzystanie z systemu Induct marki ActivTek. Urządzenia montowane są na kanale wentylacyjnym, a ich funkcja sprowadza się do wytwarzania aktywnych, długotrwałych cząstek, które rozprzestrzeniając się w nawiewanym do pomieszczeń powietrzu, oczyszczają je z bakterii, wirusów, alergenów, lotnych związków organicznych i innych szkodliwych dla zdrowia zanieczyszczeń. Zabieg ten pozwala skutecznie odświeżyć powietrze, a także oczyścić je z niepożądanych zapachów. Dodatkowo jonizacja powietrza sprawia, że obojętne cząsteczki zamieniane są w cząsteczki o określonym ładunku elektrycznym, a tym samym skutecznie neutralizowane jest występowanie w powietrzu niekorzystnych ładunków statycznych. Dzięki zastosowaniu urządzeń ActivTek kanały utrzymywane są w stałej czystości, co wydłuża żywotność i zachowuje efektywność systemu wentylacyjnego.Nagrzewnice

Nagrzewnice

Nagrzewnica kanałowa (wodna lub elektryczna) to urządzenie montowane na kanale nawiewnym systemu rekuperacji, którego rolą jest dogrzewanie nawiewanego powietrza w okresach, kiedy na zewnątrz panują bardzo niskie temperatury. Umiejscowienie nagrzewnicy przed rekuperatorem, (niewyposażonym fabrycznie w ten element) eliminuje ryzyko wyłączenia wentylatora nawiewnego w sytuacji zagrożenia zamarznięciem wymiennika. Montaż nagrzewnicy za rekuperatorem pozwala natomiast na dodatkowe ogrzanie powietrza nawiewanego do pomieszczeń.

MAJĄ PAŃSTWO PYTANIA?
Zapraszamy do kontaktu, chętnie na nie odpowiemy.
Infolinia:
600-290-220,  12 285-91-90
Biuro czynne:
7:00 - 16:00, PN-PT
venteco.com - centrum rekuperacji
Sprzedaż akcesoriów do rekuperatorów. W ofercie: chłodnice i nagrzewnice kanałowe, odpowiedniej klasy filtry tradycyjne i węglowe oraz jonizatory powietrza.
Nieprzerwanie od 1995 roku.
Projekt: Mateusz Lechowicz/ Realizacja: Maciej Rajda
Szybka wycena